מיגרנה

migraine

מיגרנה היא מחלה נוירולוגית שכיחה המתאפיינת בהתקפים אפיזודיים או כרוניים של כאב ראש. התקפים אלו נמשכים מספר שעות עד מספר ימים (לרוב בין 4 ל־72 שעות), כשהמרכיב המרכזי שלהם הוא כאב ראש בעוצמה בינונית עד חמורה, אליו מתלוות תופעות נוירולוגיות נוספות כגון בחילה, הקאות, ורגישות מוגברת לאור ולרעש. לכן בעת התקף בדרך כלל מעדיפים לשכב בחדר חשוך ושקט. 

בהתאם לתדירות, משך ההתקפים וסימפטומים נוספים המתלווים אליהם מאובחנים חלק מהחולים כסובלים ממיגרנה. מי שחווים יותר מ-15 ימים של כאבי ראש בחודש, כשלפחות שמונה מהם ימי מיגרנה, במשך יותר מ-3 חודשים – מוגדרים כסובלים ממיגרנה כרונית. פחות מכך מוגדר כמיגרנה התקפית. יחד עם זאת המצב יכול להשתנות לכאן או לכאן.

במיגרנה עם אאורה (Aura) ישנם תסמינים נוירולוגים מקדימים, והם לרוב ראיתיים. המטופלים רואים לנגד עיניהם הבזקי אור או אורות מנצנצים בצורת זיגזג וכדומה. ייתכנו גם תסמינים נוירולוגיים שאינם ראיתיים כמו הפרעות תחושה, הפרעות בדיבור וחולשה. התסמינים מתפתחים בהדרגה, נמשכים בין 15 דקות לשעה, ואחריהם על -פי רוב יופיע כאב ראש אופייני. עם זאת, ישנם מטופלים שסובלים מאאורה בלי שיופיע אחריה כאב ראש.

ניתן למנוע ולטפל במיגרנה  ולשפר את איכות החיים. קיימים כיום מגוון טיפולים חדשניים ויעילים למניעה ולטיפול. 

אם אתם או מישהו שאתם מכירים, סובל ממיגרנה אני ממלחץ לפנות לנוירולוג בהקדם כדי לאבחן ולטפל. 

לקביעת פגישה

מלאו את הפרטים הבאים